IMG_3527_edited.jpg

O mojej ceste k Tarotu

 

Na prelome svojej dospelosti som sa začal venovať jóge. Dôvodom bolo volanie po mystickom a neznámom, koté som vnímal už od mala. Cítil som, že klasická Indická jóga vo svojej podstate mystická je. Kvôli jej študovaniu som strávil cez dekádu cestovaním po celom svete, spoznávaním učiteľov, počúvaním ich príbehov a skúseností. Stala sa kľúčovou súčasťou - pilierom môjho osobného aj profesného života.

Súčasne s ňou som však po tajomstvách života a vedomia pátral aj na iných miestach. Na miestach, o ktorých celé roky nikto nevedel, že sú v mojom hľadáčiku. Prešiel som dlhú cestu hľadania, učenia sa, neuveriteľných "náhod", životných zmien a osobného rozvoja. Na tejto ceste som sa naučil zopár techník liečiteľstva, rozvíjať svoje duševné a psychické sily a používať a vnímať rôzne druhy energie. Cesty ma zaviali až do tajov pradávnej alchýmie - vedy o zmene olova na zlato. Avšak táto zmena je iba obrazná a v skutočnosti hovorí o prebudení mysle. O tranformácii bežnej, spiacej (neušľachtilej) mysle zabudnutia na prebudenú (ušľachtilú) myseľ poznania. Cesty prirodzene viedli ešte ďalej až po štúdium rôznych smerov mágie, v ktorej som tiež našiel jeden z pilierov svojho života. Píšem o “štúdiu”, pretože moje pátranie je veľmi zanietené a aktívne hľadanie, bádanie, čítanie kníh, spisov, konzultácií s inými praktikantmi (a učiteľmi) a samozrejme aj osobná prax a osobný rozvoj. Moje štúdiá vo všetkých smeroch stále pokračujú a verím, že vždy budú.

 

Liečiteľstvo som ešte donedávna otvorene použil iba s úzkou skupinou ľudí. No takmer na dennej báze som využíval komunikáciu s bytostami iných svetov a liečiteľstvo aspoň vo forme dotyku na hodinách jógy. Energeticky som čistil a ochraňoval seba, svoj domov, prácu, svojich blízkych a širšie okolie, ktoré to potrebovalo. Venoval som sa kameňom, bylinám a hľadal, ako všetky tieto smery spolu súvisia. 

 

Už v skorých dvadsiatich rokoch sa mi dostali do rúk prvé karty - Anjelské Karty. Nepoužíval som ich síce každý deň, no ich symbolizmus bol naozaj presný. Jedného dňa bol však obzvlášť presný vzhľadom na situáciu, ktorú som riešil. Vtedy som sa posunul ďalej a zaobstaral som si prvé Tarotové karty. Vždy som chcel viac. Vždy som bol zvedavý. A keď som pocítil, že je príležitosť sa posunúť, bol som ochotný a odhodlaný ísť do toho. Aj na tému Tarotu som prečítal celé kopy kníh a napokon si našiel skúsených učiteľov. Niektorých zo Slovenska a niektorých, ktorí vykladajú karty tým najznámejším osobnostiam svetovej filmovej či technickej scény. Naučil som sa Tarotu rozumieť, prepojiť ho so svojou intuíciou a interpretovať jeho symbolizmus. Dnes je aj on dennou súčasťou a ďalším pilierom môjho života.

 

Veľmi rýchlo som pochopil, že Tarotové karty nie sú kolotočárska atrakcia, ktorú ako vo filmoch ponúka stará pani s turbanom a už vôbec nie to, čo vídíme v TV po skončení hlavných programov. Tiež som pochopil, že už vychádzame z doby, kde sú okolo mágie a Tarotu závoje tajomstva, nedosiahnuteľnosti a nepotrebných rekvizít. 

 

O Tarote a výklade kariet

 

Tarot nie je veštenie. Teda nie vo forme, že nám povie nevyhnutnú budúcnosť. Budúcnosť totiž nie je nijak pevne predurčená. Budúcnosť je chaos, ktorý si my sami už dnes splietame do výslednej podoby svojím mysledím, svojími slovami a svojím konaním. Tarot nám dokáže dať vhľad do toho, kam s aktuálnym nastavením smerujeme. Pomáha nám nahliadnuť za horizont udalostí, ktoré už nedokážeme sami vidieť. Vie nám dať odpovede na otázky z rozličných sfér našeho života a dokáže nám pomôcť lepšie sa rozhodnúť. Čítanie Tarotu nie je monológ proroctiev ale je to plodná diskusia, ktorá nám dokáže pomôcť za pomoci symbolizmu kariet a istej Inteligencie, ktorá cez tento symbolizmus komunikuje, lepšie uchopiť kormidlo našeho života a poodhaliť správny smer. 

Ak však hľadáte výklad kariet, pri ktorom očakávate, že ja Vám poviem, aké rozhodnutia máte v živote urobiť, prosím, hľadajte ďalej. Tarot je nástroj, ktorý nám dokáže ukázať kam smerujeme, ako sa budú vyvíjať naše plány, odporučí nám, aké kroky by sme mali podstúpiť aby sme dosiahli svoje ciele alebo sa vyhli nepríjemnostiam, čo nás v dosahovaní našich cieľov brzdí, dá nám širšiu perspektívu udalostí ktoré sa udiali, ktoré sa dejú a budú diať, môže nám poodhaliť skryté skutočnosti... no konzultácia je vždy formulovaná tak, že finálne rozhodnutia ako konať budú vždy na Vás. Všetci máme slobodnú vôľu a ja nemám v pláne Vás o ňu oberať. Naše rozhodnutia tvoria našu budúcnosť a náš svet a my sme sem prišli svoj svet aktívne tvoriť. Ja Vám môžem rozšíriť obzory, veľa o Vašom svete a Vašich potenciálnych svetoch poodhaliť, ale o svojich ďalších krokoch sa budete musieť rozhodnúť vždy sami.

Všetko, čo sa povie na Tarotovej konzultácii je prísne dôverné. Snažte sa formulovať svoje otázky čo najpresnejšie. Čím presnejšia otázka, tým presnejšia odpoveď, čím vágnejšia otázka, tým vágnejšia odpoveď. Tarot je ako strielanie na terč. V prvom rade musíte mať terč, aby ste ho mohli trafiť. Ak len tak vystrelíte do prázna, je malá pravdepodobnosť, že niečo trafíte. Streľba je naša konzultácia a Váš terč je Vaša otázka. Ak máte problém, alebo neviete dobre sformulovať svoje otázky, spolu ich počas konzultácie preformulujeme do vhodnej podoby - stačí mať pripravené okruhy tém, prípade prísť s problémovou situáciou. Otázky môžu byť zo všetkých oblastí života. 

Doba trvania konzultácie je väčšinou okolo hodiny. Cena konzultácie je 45€.

V prípade záujmu iba o jednu otázku (a max. 30 minút) je cena 25€.

Ak máte záujem o dlhšiu konzultáciu, cena sa pomerne navyšuje.

Konzultácie sú možné online cez videohovor - tieto robím pravidelne, ba dokonca vo väčšine prípadov a kvalita je úplne rovnaká ako pri osobnom stretnutí, no je to z pohodlia domova. Videohovor je možný cez akúkoľvek platformu - Zoom, FaceTime, WhatsApp video... Ak si volíte túto alternatívu, odporúčam nájsť si chvíľu kde budete sami, v pohodlí a v kľude. Samozrejme sa vieme dohodnúť aj na osobnom sedení v našom štúdiu Prakriti, prípadne na mieste podľa dohovoru. Nie som úplne zástancom písaného výkladu do mailu alebo správy. Chcem Vás vidieť v reálnom čase a mať možnosť s Vami hovoriť, ajkeď by to bolo cez obrazovku.

 

Platba sa vykonáva dopredu cez zabezpečenú online platobnú bránu Stripe. Link na platbu Vám zašlem pri dohodnutí termínu. Úhrada je zároveň aj záväzný booking termínu. 

V prípade záujmu o dohodnutie konzultácie alebo akýchkoľvek otázok mi neváhajte písať mail na jaro@jaropavek.com alebo správu/whatsapp na +421 903 249 492.

Pri osobných konzultáciach ma nájdete v mojom štúdiu Prakriti

𖤐

6D5A7512.JPEG

ODPORÚČANIA

Jarko, ďakujem ti ešte raz za dnešné stretnutie. V dnešnom uponáhľanom svete je príjemne si touto cestou potvrdiť, že to čo cítime, nad čím premýšľame nie je len ilúzia, ale že je to naozaj tak a je to v naprostom poriadku. A následne sa zamerať na riešenia. Odporúčam každému,  kto stojí na križovatke vlastných životných rozhodnutí ❤️

MICHAELA / NITRA

Som vďačná za to, že som mala neskutočné šťastie objaviť Jarka s jeho výnimočnými schopnosťami. Zistila som, že je na nezaplatenie dostať iný pohľad a interpretáciu na udalosti vo svojom živote… Aj keď sme boli od seba ďaleko, nemenilo to nič na veci, že vypovedané slová mali nesmiernu silu a dokázali priam hotový zázrak. Vyliečili dušu, odohnali stres, uistili ma v dlho plánovaných rozhodnutiach a posilnilimoju vnútornú odvahu ísť si za svojimi snami a šťastím. Jarko, patrí Ti moje obrovské ĎAKUJEM.🙏🏻🤗😇

RENÁTA / VIEDEŇ

Usmievam sa od poobedia až doteraz a hneď si mi napadol ty, že ti musím dať vedieť. A som si istá, že tým, ako sme v piatok boli spolu a riešili sme to, ja som začala konať, tak sa veci dali do pohybu. Proste milujem, ako sa vedia veci vykryštalizovať tak, aby to bolo všetko v súlade. 🙏🏻💫

VERONIKA / BRATISLAVA

Nikdy som nebola fanúšik veštenia, numerológie ale podobných aktivít. Jarka poznám ako jogového guru, najlepšieho široko ďaleko a sledovala som ho ako nadšenec jogy. Pri preberaní jednej mojej zložitej životnej situácii som sa ho spýtala, či by sa nepozrel čo na to hovoria karty. O situácii nevedel veľa, položila som len otázku a pri jeho výklade som v nemom úžase sledovala ako rozpráva o faktoch v mojom živote, presne pomenoval veci a situácie, tak ako sa v skutočnosti mali a tým utišil vír pochybností, ktorý v mojej hlave skúšal zahmliť realitu a pravdu, ktorú som možno podvedome chcela inak. Jeho výklad mi však pomohol ujasniť si veci tak ako sú, postaviť sa im čelom a namiesto spochybňovania reality ju riešiť! A v niektorých sférach iba prijať. Lebo práve pochybnosti mi bránili v prijatí faktov. A bez ich prijatia by nikdy neprišiel pokoj v duši. Za to veľmi ďakujem! 🙏

DOMINIKA / NOVÉ ZÁMKY

Jarko ten výklad tarotu, ktorý si mi robil pred mesiacom sa totálne naplnil…krátko po výklade sa začali diať presne tie zmeny, ktoré ukázali karty. Mala som zimomriavky už pri výklade kariet, ale teraz mám ešte väčšie :) vďaka tomu, som vedela ktorou cestou sa uberať!!! Môj manžel veľmi nie je na “takéto” veci, ale musel uznať, že niečo na tom je. Ešte raz ďakujem!

KATKA / NITRA

Tvoj výklad z tarotu bol ako posedenie pri káve s priateľom 😊. Veľmi príjemný, uvoľnený, nenútený, pritom vystihujúci podstatu, s pridanou nádhernou symbolikou. A nakoniec, veľmi presný, odvahu k zmenám dodajúci a v konečnom dôsledku úžasne oslobodzujúci - ďakujem ❤️🕊🙏

SLÁVKA / BRATISLAVA