Kurz Hatha Jógy

Rokmi štúdia jógy, pátrania po jej koreňoch, skúšania a praxe na sebe a pri učení druhých som hľadal aj spôsoby, ako jógu a jej tradičnú esenciu priblížiť ľuďom v každej vekovej kategórii, v oboch pohlaviach, v rôznych zdravotných stavoch ale rovnako v rozmanitom živote, ktorý každý z nás žije. Kombináciami týchto aspektov prirodzene inklinujeme k iným druhom jógy, iným úrovniam a obtiažnostiam a rovnako aj jej inému podaniu. Uplynulých skoro 20 rokov sa venujem jóge a väčšina z toho súmam a praktizujem Aštánga jógu. Táto joga je krásny učebný systém, ktorý pokiaľ máme vôľu, čas, trpezlivosť, zvedavosť a otvorenú myseľ nás dokáže o jóge naučiť prvé aj posledné a vyliečiť nás na tele, v mysli aj na duši. Nie každy však má zájem venovať sa jóge tak hlboko. Práve preto chcem ľudom ponúknuť ďalší koncept kurzu. Tento kurz je vhodný pre začiatočníkov, ktorý sa chcú naučiť pomerne krátku ale veľmi účinnú prax,pre ľudí vo vyššom veku, ľudí so zdravotným obmedzením no aj pre pokročilých praktikantov rôznych druhov jógy pre rozšírenie inšpirácie.

Tento kurz bude zameraný na jednoduchú ásanová prax, jej porozumenie, výrazné dychové techniky a meditáciu. Tento kurz nie je súbor predcvičovaných hodín. Budeme samozrejme spolu robiť aj prax, ale kurz je hlavne o debate, diskusii a porozumení. Učení sa. A preto každý záujemca musí rátať s tým, že tento kurz obnáša učenie sa, domáce úlohy - skúšanie si a vedie k samostatnej praxi každého uchádzača po zbytok života. Chceme sa naučiť robiť prax samostatne a rozumieť prečo a vedieť, ako pokračovať s praxou v živote.

Kurz bude prebiehať počas štyroch dní a to v dátumoch:

Víkendy 21. a 22. mája a 28. a 29. mája 2022 v časoch od 8:00 do 12:30. Cena prezenčného kurzu je 300€. Prihláste sa cez email yoga@prakriti.sk

Na kurz potrebujete mať vlastný koberček alebo podložku na jógu. My v štúdiu máme koberčeky na predaj, ale nájdete iné aj online. Vrelo odporúčam zaobstarať si aj meditačný vankúš. Optimálne vplnený otrubami alebo iným prírodným materialom a taký, ktorému sa dá z vnútra odspyať z výplne v prípade potreby.

Úplne nezaujate, ja mám rád obchod flexity.sk. Odial mám svoj meditačný vankúš. Úplne obyčajný, základný. U nás koberček na prax stojí 45€, je ručne robený v Indii a je skvelý na prax jógy, ale určite majú nejaké na výber aj oni. Samozrejme majú aj gumenné podložky ak by ste chceli takú. Pokiaľ máte doma parkety/dlažbu určite budete pod koberček potrebovať aj gumennú podložku. V tom prípade odporúčam lacnú zákaldnú a to preto, že je mäkká. V štúdiu je na zemi koberec, tam vám stačí váš koberček/podložka. Budete potrebovať jednoduché oblečenie, najlepšie z bavlny alebo nejakého príjemného materiálu. Skúste eliminovať umelinu a funkčné oblečenie na prax. Oblečenie by vás nemalo obmedzovať v pohybe. Muži zvyknú praktizovať hore bez, ale nechávame to vždy na osobné preferencie. Budete potrebovať aj zošit aj pero. Na tomto kurze nie je predtlačený zošit. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte mi napísať email, whatsapp, sms, zavolať,...