DAVID WILLIAMS

Aštanga Joga

do konca života

št. 13. - ne. 16. 07. 2017

David Williams praktizoval jogu denne bez prestania od roku 1971. V roku 1972 David stretol K. P. Manju, syna K. Pattabhi Joisa a videl ho predvádzať prax pvej série Aštanga jogy. Videl ho v ašrame Dr. Swami Gitananda Ananda v Pondicherry v južnej Indii, kde si David robil svoj 6 mesačný učiteľský tréning a certifikáciu.

 

V roku 1973 sa David začal učiť Aštanga Jogu od  K. Pattabhi Joisa v jeho domovskom meste Mysore v Indii a stal sa prvým človekom mimo Indického pôvodu, ktorý bol naučený kompletný systém ásan a pranajámy priamo od Joisa. V roku 1974 sa David stal prvým človekom mimo Indického pôvodu, ktoý bol certifikovaný učiť ásany Aštanga Jogy a jeden z mála ľudí vôbec kedykoľvek certifkovaných učiť aj pranajámu Aštanga Jogy.

 

David v roku 1975 predstavil K Pattabhi Joisa a Manjua Amerike a západnému svetu, keď spolu s Nancy Gilgoff zorganizovali a zafinancovali ich prvú návštevu do Encinitas v Californii.

 

David učil systém Aštanga Jogy mnohých dnešných popredných učiteľov a praktikantov ako napríklad David Swenson, Doug Swenson, Danny Paradise, Cliff Barber, Batiste Marceau, Bryan Kest, Jonny Kest, Clifford Sweatte, Tracy Rich, Chuck Miller, Maty Ezraty, Kathy Cooper, a Andrew Eppler.

 

WORKHOSP:

 

Štvrtok: 17:00 - 19:30

Diskusia ako tom, ako si David myslí, že by Aštanga Yoga mala byť učená na základe jeho viac než 40 ročnej a dennej praxe a učení. Tento blok je základom pre všetkých študentov a halvne učiteľov, ktorí chcú do hĺbky pochopiť “veľký obraz” najviac prospešného spôsobu ako praktizovať a učiť Aštanga Jogu. Vedená hodina prvej série.

 

Piatok: 17:00 - 19:30

Pokračovanie vedenej prvej série s vysvetlovaním každého kroku.

 

Sobota: 10:00 - 12:00

Prvá séria vedená Davidom s menešími prestávkami na komentár.

 

Sobota: 16:00 - 19:00

História jogy, vysvetlenie línie učiteľov Aštanga Jogy, Davidove cesty a dobrodružstvá v joge a ako priniesol Aštanga jogu do Ameriky a jej nasledovné rozšírenie do celého sveta. Úvod a prax Aštangovej pranajámy tak, ako ju učil Pattabhi Jois.

 

Nedeľa: 10:00 - 12:00

Úvod do druhej série spôosobom, aby si ju všetci na každej úrovni praxe mohli užiť. Aštangová Pranajáma.

 

Celý workshop: 275€

240€, ak sa registrácia uskutoční viac ako dva týždne pred udalosťou.

 

Pre tých, ktorí sa nemôžu zúčastniť celého workhsopu, David odporúča aby sa zúčastnili minimálne aspoň štvrtkového bloku.

Štvrtkový blok stojí 60€ a každý iný blok tiež 60€.

 

Tento workhsop sa bude konať v Académii Universum, Mlynské nivy 34, 821 09, Bratislava (www.academiauniversum.sk)

 

Registrujte sa teraz cez yoga@prakriti.sk

DÔLEŽITÁ POZNÁMKA:

Celý workhsop sa bude konať výhradne v anglickom jazyku bez tlmočenia.