Workshop s Jarem Pávkem zaměřený na techniku praxe Ashtanga jogy tak, aby se pro nás stala jednoduchou a pohodlnou.

 

Mnozí praktikanti a bohužel i někteří učitelé přistupují k metodě Ashtanga jogy jako k uzavřenému, náročnému a jednotvárnému systému jogové praxe. Tento přístup vede často praktikanty k bolesti a utrpení. Jeho výsledkem bývá fyzické vyčerpání, zranění nebo v těch nejhorších případech ztráta zájmu o jogovou praxi.

 

Pravdou však je, že původní metoda Ashtanga jogy je jednoduchá, krátká, bezpečná a hlavně použitelná na každý jeden den bez ohledu na fyzický či mentální stav. Jejím hlavním úkolem je, co nejrychleji uzdravit každou bytost na všech úrovních.

 

Ashtanga joga má mnoho tváří, mnoho způsobů jak se dá praktikovat a každý den to může vypadat úplně jinak. Lidem, ale chybí často povědomí o tom, jak se tato metoda dá modelovat a praktikovat s chutí a radostí každý den.

 

Proto Jaro přichází s workshopem, jehož hlavní náplní bude debata o jednoduchosti praxe první a druhé série. Účastníci se dozví, co všechno se musí a nemusí v praxi dělat, jak se dá praxe modelovat, když máme méně času. Jak můžeme praktikovat, když se cítíme fyzicky či mentálně vyčerpaní a nebo se nám jednoduše nechce.

 

Všichni žijeme životy, ve kterých chodíme do zaměstnání. Staráme se o své rodiny, máme své nálady, emoce…prostě život se vším všudy. Je proto přirozené, že ne vždy máme čas či sílu dělat praxi takovou, jakou vidíme na internetu nebo v knížce. Naše praxe má být částí dne, kdy jsme sami sebou, kde si nemusíme nic dokazovat, kdy se nemusíme nikam honit. Ta část dne, kdy máme hledat spokojenost a má být zdrojem naší energie a vitality. Namísto toho to bývá právě naopak a jogová praxe se někdy stává jen další povinností během dne, je dalším zdrojem nespokojenosti se sebou samým, zdrojem stresu, bolesti a dokazování si něčeho. Nakonec vede k vyčerpání. To ale není joga.

 

Jestliže jste našli v popisu něco, co vám je blízké, případně ve svém nitru cítíte, že vaší praxi něco chybí a nebo vás prostě zaujalo naše téma, přijďte a zapojte se do této jedinečné debaty.

 

Workshopu se mohou zúčastnit lidé bez ohledu na úroveň praxe nebo série, který praktikují.

Jediné, co je třeba, je mít svou vlastní praxi.

 

Datum konání: 4. - 5. 3. 2017 

 

  • 9:00 - 10:30 - Mysore styl praxe

  • 13:00 - 16:00 - workshop

 

Pondělí 6. - středa 9. 3. 2017 budou probíhat mysore hodiny od 6:30 ráno pod vedením Jara Pávka.

 

Cena: 

  • Workshop (sobota a neděle, ranní praxe a odpolední blok) 2000,- Kč

  • Workshop + všechny 4 mysory 2600,- Kč

  • Drop-in mysore 250Kč (na drop-in se nemusíte dopředu registrovat)

 

Registrace a otázky na yoga@prakriti.sk

Místo konání: Rožumberská Joga, Lukášova 188/2, Praha - Žižkov.